2016 ALLIK VE RUJ MODASI

Bunun için de allık ve ruj seçimlerinizde oldukça dikkatli olmanız da fayda olacaktır. Çünkü yanlış bir allık ve ruj seçimi ile oldukça abartılı bir makyaj yapmış gibi görünebilirsiniz. Özellikle allık uygulamasında yüz tipinizi ve şeklinizi...

2016 ALLIK VE RUJ MODASI

Makyaj yapmayı seven bayanlar için özellikle allık ve ruj olmadan bir makyaj tamamlanmış sayılmaz. Bunun için de allık ve ruj seçimlerinizde oldukça dikkatli olmanız da fayda olacaktır. Çünkü yanlış bir allık ve ruj seçimi ile oldukça abartılı bir makyaj yapmış gibi görünebilirsiniz. Özellikle allık uygulamasında yüz tipinizi ve şeklinizi oldukça iyi bilerek ve doğru bir renk tercih ederek allığınızı sürmenizde fayda olacaktır. Bu yıl makyaj modası içinde oldukça doğal bir görünüm ön plana çıkmaktadır.

 

Bunun için de 2016 allık modası içinde tercih edeceğiniz renkler kesinlikle canlı renklerden değil oldukça doğal tonlardan seçilmelidir. Göz makyajını biraz daha koyu yaptığınızda kesinlikle canlı ve belli olan renklerden oluşan allıkları tercih etmeniz günlük yapılan makyaj için pek de uygun olmayacaktır. Bunun için de eğer göz makyajına oldukça ağırlık veriyorsanız kesinlikle toprak tonlarında oluşan bir allık seti ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Aynı şekilde 2016 modası içinde makyajda bu yıl oldukça öne çıkan allık tonları mat kapatıcılar ile birleştiği için sizleri oldukça doğal bir görünüm içinde de gösterecektir. Bu yüzden de seçimlerinizi ışıltılı allıklardan yana değil mat renklerden oluşan mat allıklardan yana yapabilirsiniz.

 

2016 ruj modası içinde en çok öne çıkan renklerden birisi de kesinlikle mor ve morun tonlarıdır. Dudaklarda yapılan Ombre modası bu yılda eskimeden devam ediyor. Yalnız dudak Ombre modasını bu yıl koyu bordo ve mor renkleri ile yaparak sizler de modayı yakından takip etmiş olacaksınız. Aynı şekilde her dönem bir klasik olan kırmızı da bu yıl oldukça dikkat çeken ruj renkleri arasında yer almaktadır. Özellikle kırmızının mat tonlarını sizler de istediğiniz tonda alarak bu yılın ruj makyajı modasına ayak uydurabilirisiniz. Ve her zaman olduğu gibi doğallıktan yana tercihini kullanan bayanlar için bu yılda ten rengi rujlarda yine en üst sıralarda yerini korumaya devam ediyor. Sizler de tercih edeceğiniz ten renginize uygun bir ruj ile oldukça çekici ve zarif bir şekilde görünebilirsiniz.