Baş Ağrısına Neden Olan Yiyecekler

Baş Ağrısına Neden Olan Yiyecekler

Zeytin

Zeytin ve zeytin yağı da kimi insanlarda baş ağrısına yol açabiliyor. Zeytin ve zeytinyağı aslında çok şifalıdır fakat çok fazla tüketildiğinde baş ağrısına neden olabilir.

Kurutulmuş Et

Kurutulmuş ve yaşlandırılmış etler, özellikle de pizzalarda kullan?lan “pepperoni” içeriğindeki yüksek sodyum ve nitrat nedeniyle baş ağrısına yol açar. Taze et tüketmeyi tercih etmelisiniz...

Fast Food

Çin yemekleri “Monosodium Glutamate” adı verilen amino asit içerir. MSG adı verilen bu madde hamburger, pizza, kızarmış tavuk, kızarmış patates gibi Fastfood'larda da kullanılır. MSG içeren gıdalar, diatbet ve obezite riskini arttırır, tansiyonu yükseltir ve baş ağrısına neden olur.

Yapay Tatlandırıcılar

Yapay tatlandırıcılar normal şekere göre daha az kalorilider ve iki kat fazla tat verir.Yapay tatlandırıcılar, şeker tadı veren kimyasallardan oluşur.Yapay tatlandırıcıların içeriğindeki sakarin kanserden baş ağrısına bir çok sağlık sorununa neden olabilir.

Kabak Çekirdeği

Bilimsel araştırmalara göre yer fıstığı ve kabak çekirdeği bazı insanlarda baş ağrısına neden olabiliyor. Bunun nedeni “Tyramine” maddesi...