BEYAZ TENLİLERİN UYGULAYABİLCEĞİ MAKYAJ SEÇENEKLERİ

Önemli olan ten rengine uygun makyaj yapılmasıdır. Bir başkasında güzel görünüm sağlayan makyaj sizde kötü sonuçlar verebilir.

BEYAZ TENLİLERİN UYGULAYABİLCEĞİ MAKYAJ SEÇENEKLERİ

Kadın için makyajın çok ayrı bir yeri vardır. Makyaj doğru yapıldığında yüze güzellik katan bir unsurdur. Önemli olan ten rengine uygun makyaj yapılmasıdır. Bir başkasında güzel görünüm sağlayan makyaj sizde kötü sonuçlar verebilir. Bu yüzden ten rengine dikkat edilmesi gerekir. Beyaz tenli iseniz çok şanslısınız demektir. Çünkü beyaz tenliler için çok fazla makyaj önerileri bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken biraz dikkatli olmanız. Beyaz tenli bir insanın seçeceği renkler biraz daha koyu olmalıdır. Açık tonlarda bir makyaj seçeneği teninizi soluk gösterebilir.

 Teniniz beyaz ise koyu tonlardaki fondötenlerden kaçınmalısınız. Koyu tonlarda bir fondöten yüzünüzü olduğundan biraz daha yaşlı gösterebilir. Açık tonlarda ki fondöten soluk, koyu tonlardaki ise yüzünüzü kırmızı gösterir. Pudra tonlarında hafif pembelik içeren fondötenler tercih edilmelidir. Teninizin en fazla 1 ton aşağısında ya da yukarısında renk seçmelisiniz. Rengin fazlası ya da azı sizi çok farklı gösterebilir.

Beyaz ten denilince akla soluk bir yüz geliyor. Soluk bir yüzün en güzel kurtarıcısı ise pembe tonlardaki bir allıktır. Teninizin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlayacaktır. Göz makyajı sadece kalem ve rimelle bitmiyor. Far seçimi çok önemlidir. Beyaz teninize uygun far renkleri pembe, mor, kahverengi, yeşil ve gri olmalıdır. Bu saydığımız canlı renkler cildinizi daha sağlıklı gösterecektir.

Gözler bir makyajda en çekici yer olmalıdır. Gözlerinize yapacağınız makyaj uygulaması koyu tonlarda olmalıdır. Gözleri ön planda tutmak istiyorsanız eğer koyu kahve veya siyah bir rimel beyaz tenliler için uygun bir renk seçimi olacaktır. Buna bağlı olarak göz kalemi seçimi de siyah olmalıdır.

 Beyaz tenlilerin kullanacağı ruj çok çarpıcı olmalıdır. Beyaz tene en uygun renk kırmızıdır. Kırmızı renkte bir ruj yüzünüzü ön planda tutacaktır. Daha koyu renkli rujlar yapacağınız makyaja göre ten renginize uyum sağlayabilir. Fakat dudaklara açık pembe bir ruj uygulaması yüzünüzü soluk gösterebilir.

Makyajın tamamlayıcı en önemli unsuru tabii ki de saçlardır. Çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız eğer teninizin zıttı olan renk siyahı seçmelisiniz saçlarınızda. Beyaz ten, siyah saç ve kırmızı bir ruj sizi muhteşem bir çekiciliğe sürükleyecektir.