BOŞANMIŞ ERKEK İLE EVLENİLİR Mİ?

İnsan ilk önce bayan olsun erkek olsun evleneceği insanın dürüst, güvenilir, sadık, saygılı ve güler yüzlü olmasını ister. Bayanlar kendinden birkaç yaş büyük bir erkek,

BOŞANMIŞ ERKEK İLE EVLENİLİR Mİ?

Tüm genç kızların ve erkeklerin hayali olan evlenmektir. İnsan ilk önce bayan olsun erkek olsun evleneceği insanın dürüst, güvenilir, sadık, saygılı ve güler yüzlü olmasını ister. Bayanlar kendinden birkaç yaş büyük bir erkek, onu sevecek ev düzeni nedir bilecek birini ister, erkeklerde de durum yine aynı olabilir kendisinden birkaç yaş küçük bir bayan ve eve geldiğinde onu karşılayacak güler yüz. Herkes de aradığı kriterlere yakın birini bulunca evlenmek ister.

 

            Bunun için bir söz telaşı, nişan telaşı derken düğün olup biter ve bu güzel bunlar yerini huzurlu bir yuvaya bırakır. Fakat eskisi gibi evlilikler uzun yıllar sürmeyebiliyor. Bir günde evlenme oranı ne kadar yüksekse boşanma oranı da o kadar fazla olabiliyor. Eskiden yokluk vardı az para çok zenginlik vardı kadınlar bir sürü çocuk doğurup bunlara bakardı, eşinden dayak yese bile hemen boşanacağım derdi olmazdı. Üstelikte aldatılmalar bu kadar yaygın değildi. İşten çıkan erkek evine ekmek getirme telaşında olurdu.

 

            Şimdilerde ise bu durum yerini değiştirdi ve boşanmakta son derece normal sayılmaya başlandı. Peki, boşanmış erkekle hiç evlenmemiş bir bayan evlenebilir mi? Bunun yanıtı tabiî ki evlenebilir. Böyle birisi ile tanışırsanız ilk önce onu suçlamak yerine neden ayrıldıklarını sormanız gerekir. Çünkü kendisi çok iyi biri olsa bile eşi çok geçimsiz biri olabilir ya da eşi tarafından aldatılmış olabilir. Eskiden aldatan taraf sadece erkek tarafı olarak bakılırdı. Günümüzde ise bayanlarda bu durumu sıklıkla gerçekleştirme ve boşanma durumu ile sonuçlanmakta.

 

            Eve geldiğinde erkek ilgi bekler, güler yüz bekler. Belki de hanımı bunun tam tersine asık suratla ve eve eşi geldiğinde son derece saldırgan tavırlar sergilemekte olmuş olabilir. Ya da eşi artık onu sevmiyordur ve yaptıklarından son derece bıkmış ve usanmış olup sonuç ayrılıkla bitmiş olabilir. Çünkü birisi ile evlendiğinizde ne yaparsa yapsın onu çekerim gibi bir kural yok. Ailelerinde evlilik kuramına çok fazla karışması da çiftleri zedeleyebilir ve bu durum zamanla çıkmaza doğru sürüklenebilir. Bazı babalar kızım gel evine dediği gibi kadınlar kapıyı çekip eski hayatına geri dönebiliyor ve boşanma gerçekleşiyor. Boşanan erkeğe hemen saldırgan tavırla yaklaşılmaması gerekir. Onu kırmadan sorular sorulup cevaplar alınabilir.