CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

Kozmetik ürünler içinde ürün seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Çünkü cilt tipiniz bilmeden farklı bir ürün kullanmanız cildiniz için de oldukça risk teşkil edebilir.

CİLT BAKIMI ÖNERİLERİ

Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için öncelikle temiz bir cildinizin olmasına dikkat etmelisiniz. Kozmetik ürünler içinde ürün seçimi yaparken oldukça dikkatli olmanızda fayda olacaktır. Çünkü cilt tipiniz bilmeden farklı bir ürün kullanmanız cildiniz için de oldukça risk teşkil edebilir. Bunu yaşamak için de gerçekten size en iyi gelecek ürünleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. 2016 cilt bakım için ise kesinlikle ilk olarak nemlendirici kullanmanız yönünde sizleri uyarmak isteriz. Kış mevsimi özellikle hassas ciltler için oldukça zararlı olabilmektedir. Bunun için de sadece evden dışarı çıkarken değil evdeyken de sık aralıklar ile cildinize en uygun olan nemlendiricileri uygulamaya özen göstermelisiniz. Sabun ile yüz yıkamayı birçok bayan tercih etmemektedir. Bununla birlikte aslında sabun doğru bir seçim yapıldığı takdirde cildinize oldukça iyi gelebilmektedir. Cilt bakımı için en iyi doktor sizsiniz. Yani cildiniz gerçekten iyi tanıyan bir bayan ona nasıl davranması gerektiğini bilir ve onun için en kaliteli ve en iyi ürünleri tercih eder. Sizler de sadece pahalı olduğu düşüncesi ile kesinlikle cilt tipinize uygun olmayan ürünleri kullanmamalısınız.

Bakım önerileri için kesinlikle evde kullandığınız doğal ürünlerden kolay bir şekilde karışım ve kür yaparak cildinize doğal yollardan da bakım yapabilirsiniz. Cildin en büyük düşmanından birisi olan çatlaklar özellikle kış mevsiminde oldukça fazla bir şekilde meydana gelmektedir. Çatlakları engellemek için ise en iyi yöntem sabah ve akşam vazelin tercih etmektedir. İsterseniz evde yapacağınız ve doğal bitkisel yağları da kullanarak hazırlayacağınız bakım kürlerini haftada birkaç kez uygulayarak sizler de cildinizin kurumasını engelleyebilirsiniz. Gözeneklerin temizlenmesi için kimyasal içerikli olmayan ürünleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Çünkü bu tarz ürünler cildinizde tahrişlere sebep olacaktır. Bunun olmaması için kesinlikle cilt tipinizi iyi bilerek evde de kolaylıkla limon ve bitkisel yağları da kullanarak bakım kürü hazırlayabilirsiniz. Cilt bakım önerileri arasında en çok tercih edilen yağlardan birisi de kesinlikle badem yağıdır. Hemen her cilt tipine uygun olan bu bakım yağı ile cildinizi besleyebilir hem de kurumasını engelleyebilirsiniz.