Daha Uzun Kirpiklere Nasıl Sahip Olabilirsin?

Uzun, dolgun ve çarpıcı kirpikler her kadının hayalidir.

Daha Uzun Kirpiklere Nasıl Sahip Olabilirsin?

Uzun, dolgun ve çarpıcı kirpikler her kadının hayalidir. Takma kirpikler ya da bazı tedaviler denememize rağmen doğal kirpiklerimizle baş başa kalıyoruz... Ama bazı minik ipuçlarıyla, kirpiklerine güç verip, daha yoğun görünmelerini sağlayabilirsin! Eğer bunu nasıl başaracağını bilmiyorsan, biz sana yardımcı olabiliriz, tabii ki aşağıdaki kurallara uyarsan!

1.Sakın dokunma!

Aslında bu herkesin tecrübelendiği ve bildiği bir şey; gözlerini ovuşturmak kirpiklerin için hiç sağlıklı değil. Bu, kirpiklerinin dökülmesine neden olduğu gibi, ellerinde bakterilerin ve kirin kirpik köklerine ulaşmasına neden olur. Böylece kirpik büyümesine engel olursun.

2. Kirpiklerini temiz tut

İşte makyajla uyumanın bir zararı daha! Bolca maskara uyguladığın bir günün ardından, makyajını temizlemeden uyuduğunda, maskaranın kirpiklerine yapışmasını sağlamış olursun. Maskaran kirpiklerinde kurur ve kirpiklerin dökülür... Ayrıca, göz makyajını temizlerken de çok dikkatli olmalısın; pamukla sertçe ovmak yerine, hafif dokunuşlarla silmelisin.

3.Yağlardan yararlan

Bitkisel yağlar, kirpiklerini besleyerek, kirpik uzamasını destekler. Zeytin yağı, hindistancevizi yağı ve jojoba yağı gibi yağları düzenli kullandığında, kirpiklerinde gözle görülür bir artış sağlayabilirsin. Eski bir maskara fırçanı iyice temizleyip, yağları uygulayabilirsin.

4.Sağlıklı gıdalar tüket

Düzenli ve yeterli beslenme sağlıklı saçların, cildin ve tırnakların anahtarı olduğu gibi kirpiklerin de büyümesine destek olur. Protein ve vitaminler açısından zengin besinler güzelliğine güzellik katacak!

5.Eğer tüm bunlar başarısız olursa...

Makyajının vazgeçilmezi maskara seni daima korur! Kirpiklerinin daha gür ve hacimli görünmesini sağlayan maskaralardan yararlanabilirsin. Sürmeden önce kirpik kıvırıcıyla kıvır ve kirpik bazı uygula, ardından da maskaranı sür. Kirpiklerin sadece dakikalar içerisinde çok daha dolgun ve güzel görünecek!