DİP BOYA DERDİNDEN NASIL KURTULURUM?

Yüzünüze uygun bir saç kesimi ya da saç resmi görüntümüzü tamamen değiştirip adeta bizi başka bir insana çeviriyor.

DİP BOYA DERDİNDEN NASIL KURTULURUM?

Saçlar bir kadının resmidir. Güzelliğini ortaya çıkarır yüzünü ön plana çıkarır. Yüzünüze uygun bir saç kesimi ya da saç resmi görüntümüzü tamamen değiştirip adeta bizi başka bir insana çeviriyor.

Bakımlı saçlar göz alıcı görünüş her kadının hakkıdır. Bazılarımız bu işi kuaförde kendisini uzman ellere teslim edip bazıları da bu işi evde kendisi ya da yakın çevresine yaptırıyor. Fakat yoğun bir iş temposunda ve hayat yoğunluğunda kendimizle bazen fazla ilgilenemiyoruz. Bırakın saçlarımıza bakım yapmayı uçlarındaki kırıklardan bile kurtulmak için bir çaba sarf etmediğimiz zamanlar oluyor. Mutsuz kadınlar saçlarıyla oynar diye bir laf vardır ama aslında saçlar kendimize öz güven sağlar. Mutlu kadınlarda saçlarıyla oynar güzel kadınlarda güzelliklerine güzellik katmak için yine ilk iş olarak saçlarına bakarlar.

Bir de saç rengimizi değiştirdikten sonra diplerinin gelme zamanı vardır. Saçlar sağlıklı bir insanda her ay bir parmak boğumu kadar uzar. Daha uzun sürede uzayan saçlarda sağlıksız saç anlamına gelmez. Bazen o kadar yoğun oluruz ki diplerimizi boyatmaya fırsatımız kalmaz. Dip boya derdinden kurtulmak için yapılabilecek birkaç yöntem vardır saçlarınızı tam zıt renge boyatmak yerine daha yakın tonlar seçersek saçlarımız daha uzun süre kalıcı renginde olur.

Uzmanlar saçlar içinde yeni bir yöntem bulmuş olup kozmetik ürünlerin satıldığı yerlerde toz boyalar ya da kuru saç boyaları yapılmakta olup uzun süre kalıcı saç renginizi korur. Eğer ki kendi saç renginiz siyahsa ve saçlarınızı sarı renge boyattıysanız dümdüz bir fön ile dolaşmaktansa daha dalgalı bir saç stili yaparsanız hem yüzünüzü farklı bir görünüme çevirir hem de saçlarınızdaki renk göze fazla batmayacak olup güzel bir görüntüye sahip olursunuz.

Çok eskiden moda olan ama son yıllarında trendlerinden olan saç bandanaları da kusurları kapatacak essiz güzellikte bir aksesuar olduğunu unutmayalım. Büyük ve geniş saç bantları hem güzel bir görüntü verir hem de saç diplerinizin kusurlarını gizleyerek bir bütün olarak gözükür. Hatta bir tülbent bile saçlarınız için aksesuar yapabilirsiniz. Yine de ben kendim yaparım diyorsanız mutlaka bir arkadaşınızdan yardım alarak bu işe kalkışın zira çok kötü sonuçlarda elde edebilirsiniz.