Göz Kamaştırıcı Bir Makyajın Öncesi ve Sonrası!

Kırmızı ve fuşya tonlarında bir ruj kullanarak daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kadınların en cesaretsiz olduğu bu iki ruj rengini sürmenin cesaret istediği görülmektedir. ...

Göz Kamaştırıcı Bir Makyajın Öncesi ve Sonrası!

Muhteşem dudakları özellikle kırmızı halı ve davetlerde çok görüyoruz. Özellikle kusursuz ve pürüzsüz ciltte cesur dudaklara kim sahip olmak istemez ki? Koyu renkli rujların ihtiyacı olan tek şey, kusursuz bir cilt! Eğer cildinizde akne izleri, gözaltı halkaları ve lekeleriniz varsa, mutlaka bunları kapatman gerekiyor. İşte cildini koyu renk ve cesur ruja hazırlama rehberi!

Problemli bir cildin var ise

Eğer cildinde sivilce izleri, kızarıklıklar, gözaltı problemleri varsa, mutlaka cilt bakım rehberine göz atmanı tavsiye ediyoruz. Cilt problemlerinin düzelmesi biraz zaman alabilir ama kısa sürede cildini koyu renk rujlara hazırlamak istiyorsan, mutlaka kapatıcı ve fondötenden yardım almalısın.

Gözaltı halkaların var ise

Gözaltı halkalarından kurtulmak için, düzenli olarak, gözaltı kremi sürmelisin. Makyajına başlamadan önce gözlerinin altını, somon renginde bir kapatıcıyla kapatırsan, mavi-mor renkli halkaları cilt tonunla eşitleyebilirsin.

Çizgilerin ve geniş gözeneklerin vars ise

Dudak kenarlarında, göz çevrende oluşan kırışıklıkları ve geniş gözeneklerini makyaj bazınla gizleyebilirsin. Bunun için, makyajına başlamadan önce mutlaka primer uygulamalısın. Primer, cildini yumuşatarak, çizgilerini azaltır ve gözeneklerini küçültür. İşte şimdi dudaklarını ön plana çıkarma zamanı. Hangi ruju süreceğine karar verdin mi, bordo, kırmızı yoksa koyu pembe?

Şimdi göz Kamaştırıcı bir dudak makyajına Hazırız

Kırmızı ve fuşya tonlarında bir ruj kullanarak daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kadınların en cesaretsiz olduğu bu iki ruj rengini sürmenin cesaret istediği görülmektedir. Ancak hakkında bir fikriniz olur ise emin olun bu iki ruju da kolay bir şekilde uygulayacak ve hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Fakat koyu renk ruj uygulamak için birkaç adımdan geçmeniz gerekmektedir.

1. Rujun Hoş Görünmesi

 İlk dikkat etmeniz gereken noktanın rujunuzu daha hoş göstermek için ne yapmanız gerektiğidir. Eğer koyu renklerde bir ruj sürecekseniz gözünüze daha hoş görünmesi için ilk olarak dudak balmı ile dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Bunun nedeni nemli dudaklarınıza sürecek olduğunuz rujunuzun daha canlı görünmesidir.

2. Rujun Kalıcı Olması

 Rujunuzun dudaklarınızda daha uzun süre kalması için yapacak olduğunuz ufak dokunuşu ise nemlendiricinin hemen arkasından uygulayacak olduğunuz bazdır. Eğer nemlendiricinizin hemen arkasından dudağınıza ufak bir baz uygularsanız nem dudağınıza hapsolacak ve rujunuz dudağınızda daha uzun süre kalacaktır.

3. Canlı Görünmesi

 Baz aşamasından sonra dudaklarınızın daha canlı bir görünüme kavuşması için artık ruj sürme aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak parmağınıza rujunuzdan hafif bir şekilde alın ve dudağınıza rujunuzu sürmeden önce baz oluşturun. Bu şekilde daha canlı ve renkli bir baz hazırlamış olacaksınız.

4. Dudak Kalemi

 Dudağınıza baz yaptıktan sonra uygulamanız gereken aşamalardan en önemlisine geçiş yaptığınız. Bu aşama koyu renk rujun bir diğer altın kuralını göstermektedir. Bu altın kuralın ise dudak kalemi olduğunu söyleyebiliriz. Dudak kalemi koyu renk rujda kesinlikle vazgeçilmemesi gereken noktadır. Baz ile sağlamlaştırmaya çalıştığınız rujunuzu dudak kaleminiz ile de desteklemiş olursunuz. Dudak kaleminizi daha doğru uygulamak için alt ve üst dudağınızın orta kısmından uygulamaya başlayın. Dudaklarınızı çerçeveledikten sonra rujunuzu fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Dudak kaleminizi ortadan kaldırmak için dudak kalemi ile ruju fırçanız yardımı ile karıştırabilirsiniz.