Gözleri Daha İri Gösteren Teknikler

Göz makyajı yüzümüzün en çarpıcı noktasıdır. Bu nedenle en çok malzemenin ve rengin kullanıldığı yerdir.

Gözleri Daha İri Gösteren Teknikler

Göz makyajı yüzümüzün en çarpıcı noktasıdır. Bu nedenle en çok malzemenin ve rengin kullanıldığı yerdir. Tüm çaba, gözleri bakışları daha iri, daha canlı ve parlak göstermek içindir.  Göz makyajına önem verenlerden ve gözünü olduğundan daha iri göstermek isteyenlerdenseniz, işte size 7 ipucu:

  1. Kirpikleri Uzatın: Rimeller kirpikleri olduğundan daha uzun ve gür gösterir. Bolca rimel sürün. Eğer yeterli bulmuyorsanız, tek tek yapıştırılan kirpiklerden faydalanabilirsiniz
  2. İki farklı tonda far uygulayarak göz çevrenizde derinlik yaratın. Göz kapağınızın burunlara yakın kısmına daha açık tonu, şakaklara doğru ise daha koyu olan tonu kullanın
  3. Çok açık tonda (beyaz ya da krem gibi) far ile birlikte kullanacağınız mavi eyeliner gözünüzü daha büyük gösterir.
  4. Kirpiklerinizi kıvırma maşası ile kıvırın. Kıvırcık kirpikler olduğundan gür görünecektir. Bu da gözlerinizin daha iri görünmesini sağlar.
  5. Göz kapağı içine açık renkte hatta beyaz parıltılı kalem kullanın. Kapak içlerine koyu renk kalem kullanmak gözünüzü küçültür. Açık renkli kalemler ise, gözünüzü büyütürken bakışlarınıza derinlik kadar.
  6. Eyeliner sürerken, gözünüzün tam orta kısmına biraz daha kalınlaştırın. Gözünüzü daha büyütecektir.
  7. Kaşlarınızın biçimine özen gösterin. Aşağı doğru durmamasına dikkat edin. Yay gibi durun kaşlar gözlerinizi ve bakışınıza daha etkili hale getirir.