GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI

Çünkü gözlük kullanan bayanlar, makyajlarının ve bakışlarının sönük kaldığından şikâyet ederler. Eğer siz de gözlük kullanıyorsanız, doğru makyaj teknikleri ile ilgili uygulayabileceğiniz ipuçları vardır.

GÖZLÜK KULLANANLAR İÇİN MAKYAJ TÜYOLARI

Gözlük kullanan bayanların makyaj yaparken daha özel teknikler kullanması gerekmektedir. Çünkü gözlük kullanan bayanlar, makyajlarının ve bakışlarının sönük kaldığından şikâyet ederler. Eğer siz de gözlük kullanıyorsanız, doğru makyaj teknikleri ile ilgili uygulayabileceğiniz ipuçları vardır.

Öncelikle gözlük çerçevenize uyumlu renklerle makyajınızı yapmayı deneyebilirsiniz. Böylelikle gözleriniz daha ön plana çıkacaktır. Ayrıca gözlük kullanıyorsanız, gözlerinizin ya da dudaklarınızın aynı anda ön planda olması çok güzel bir görünüm yaratmayabilir. Ya göz makyajınız belirgin olmalı, ya da dudaklarınız. Eğer gözlerinize koyu bir makyaj yapıyorsanız dudaklarınıza hafif tonda rujlar ya da parlatıcılar kullanmalısınız. Dudaklarınıza koyu renkte rujlar kullanıyorsanız göz makyajınız hafif ve sade olmalıdır.

Göz makyajı yaparken farınızı özellikle çerçevenizin dışına taşırmamaya özen gösterin. En önemlisi de kullanacağınız maskaradır. Maskaranızı dilediğiniz kadar yoğun kullanabilirsiniz ve gözleriniz çerçeveniz ardında çok etkileyici görünecektir. Yine sürdüğünüz göz kalemi ya da eyeliner çerçevenizin kalınlığı ve inceliği ile doğru orantılıdır. Eğer kalın çerçeveli bir gözlük kullanıyorsanız mutlaka gözünüze kalın olacak şekilde eyeliner uygulayın. Eğer göz makyajınızı yoğun bir tonda kullandıysanız gözlerinizin altına aydınlatıcı kullanabilirsiniz.

Farlarınızda ise krem göz farları yerine pudra göz farlarını kullanmayı tercih edin, kremli göz farları ile yaptığınız makyaj, kremin zaman geçtikçe gözlerinizin üzerinde birikeceğinden makyajınız daha çabuk bozulacaktır. Gözlük kullanan bayanlar için makyajda diğer önemli olan allıktır. Mutlaka allık kullanmanız gerekir. Kullandığınız allıkla, yüzünüze ışıltı gelecek ve daha yüzünüzün daha yumuşak gözükmesine yardımcı olacaktır. Eğer gözlükleriniz büyük çerçeveli ise, allığı kullanırken çerçevenizin alt kısmından itibaren kullanmanız daha güzel bir görüntü verecektir. Gözlük kullanmanız zaten yüzünüze sert bir hava vereceğinden, kontür makyaj uygulamanız pek tavsiye edilmez.

Dudak makyajında ise dikkat etmeniz gereken püf noktalarından biri; özellikle canlı renkler kullanmalısınız, göz makyajında kullanamadığınız parlak ve canlı renkleri dudaklarınızda kullanabilirsiniz. Çok abartı durabilir diye düşünmeyin çünkü gözlüğünüz bu etkiyi azaltacaktır. Dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarınızı daha dolgun gösterip ön plana çıkartabilirsiniz. Gözlük kullanan bayanlar genelde güzelliklerinin gölgelendiğini düşünseler de, gözlük kullanmanın her zaman moda olduğunu ve doğru makyajla çok daha güzel gözükebileceğinizi unutmayın.