Gümüşleri Parlatmanın Doğal Yolları

Takıda bir çoğumuzun vazgeçilmezi olan gümüş, mutfak malzemelerinde ve biblo, vazo vs gibi...

Gümüşleri Parlatmanın Doğal Yolları

Takıda bir çoğumuzun vazgeçilmezi olan gümüş, mutfak malzemelerinde ve biblo, vazo vs gibi dekorasyon malzemelerinde de geniş kullanım alanı buluyor. Ancak uzun süre açıkta kalan gümüş malzemeler havayla temas sonucu oksitlenerek kararı.. Bu durumu düzeltmek,, gümüşleri eski ışıltısına kavuşturmak için bir çok kimyasal malzemeler bulunuyor. Ancak unutmayın, bir çok şeyin çözümü mutfağınızda. Bakın gümüş parlatmak için mutfağınızda neler yapabilirsiniz?

  • Gümüş takılarınızı koyduğunuz kabın içini alacak kadar su doldurun. Bir kaba yarım limonun suyunu sıkın. Üzerine 1 yemek kaşığı tuz ekleyin. Ve karışımı bu suya ekleyin. Eğer büyük tabak vazo gibi şeyler yıkayacaksanız, tuz ve limon suyunu artırarak bu uygulamayı yapın ve 1 saat bu karışımda bekletin. Sudan çıkardığınız gümüşlerinizi toz bırakmayan biz bezle kurulayarak kaldırın.
  • Yine mutfağınızda kolay ve etkili bir gümüş parlatma tarifi de sirke ve karbonat karışımıdır. Takılarınızı koyduğunuz bir kabın içine su koyun. Üzerine 1 kahve fincanı sirke ve 1 fincan da karbonat ekleyin. 1 saat kadar beklettikten sonra çıkarın ve kurulayın.