Günde Üç Fincan İçin, Genç Kalın!

Işıldayan, gencecik ve sıkı bir cilde sahip olmak için en iddialı kozmetik ürünü doğanın bizlere hediyesi yeşil çay...

Günde Üç Fincan İçin, Genç Kalın!

ıldayan, gencecik ve sıkı bir cilde sahip olmak için en iddialı kozmetik ürünü doğanın bizlere hediyesi yeşil çay... Günde üç fincan yeşil çay içerek yıllara meydan okuyabilirsiniz. O zaman ne yapıyoruz? Masalarımızın üzerinden yeşil çayı eksik etmiyoruz.

Günde üç kez vereceğiniz yeşil çay molası hem ruhunuzu hem de bedeninizi genç tutacak. Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar güzellik iksiri yeşil çayın saymakla bitmeyen faydalarını anlattı.

Gencecik bir cilt için Yeşil Çay

Yeşil çay içmek için kırışıklıklarının ilk belirtilerini beklemeyin. Yeşil çay yüksek antioksidan içeriği ile cildin yenilenmesini hızlandırır ve kolajen üretimini destekler. Yaşın ilerlemesiyle kaybolan cilt elastikiyetinin önüne geçmek için günde 2-3 fincan yeşil çay içebilirsiniz. Göz çevrenizdeki yorgunluk belirtilerinden kurtulmak için içtiğiniz yeşil çay poşeti ile gözlerinize rahatlatıcı kompres uygulayabilirsiniz.

Selülitlere Yeşil Çay’la veda edin

Bacaklardaki ödem, selülit ve varis şikayetleri hem bacakların estetik açıdan kötü gözükmesine neden oluyor hem de cildin yaşlanmasını hızlandırıyor. Unutmayın ki pürüzsüz bacaklar genç ve sağlıklı bir vücudun en önemli göstergesidir. Bacaklarınızı günde 3 fincan yeşil çay ile sigortalayabilirsiniz. Yapılan araştırmalar damar kalitesini artırıcı ve diüretik özelliği sayesinde yeşil çayın bacak sağlığı üzerindeki olumlu etkisini destekliyor.

Işıl ışıl saçlar için

Antioksidan kaynağı olarak bilinen yeşil çayın, saç dökülmesine neden olan dehidrotestosteron (DHT) hormonu üzerinde etkili olduğu, kepeği önleyerek, yeni saç kökü oluşumu sağladığını biliyor muydunuz?

Sağlıklı dişlerin sırrı

Kadına sağlıklı bir gülümseme kadar yakışan başka ne olabilir? Yemek sonrasında içeceğiniz 1 fincan yeşil çay hem diş ve diş eti bakımınıza yardımcı oluyor hem de ağız kokusunu gidererek doğal bir ferahlık sağlıyor.

Cilt lekelerine veda et!

Yeşil çayın yüksek antioksidan içeriği ile yaşlılık lekelerine karşı savaş açabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalan ciltte oluşan bu lekeler için yeşil çay tüketmeyi unutmamalısınız. Yaz aylarında 3 poşet yeşil çay ve bir limonun suyunu sıcak suda 3-5 dakika bekleterek kendi gençlik iksirinizi hazırlayabilirsiniz.