İşte Dünyanın En Pahalı 10 Gelinliği

Gelinlik… O ihtişamlı elbise her genç kızın hayalidir. Aykırı takılmak için “Ben gelinlik giymeyeceğim, çok klişe” dense bile her genç kızın hayalinde o gelindiği giymek vardır.

İşte Dünyanın En Pahalı 10 Gelinliği

Gelinlik… O ihtişamlı elbise her genç kızın hayalidir. Aykırı takılmak için “Ben gelinlik giymeyeceğim, çok klişe” dense bile her genç kızın hayalinde o gelindiği giymek vardır. Genel olarak da giymeyeceğini söyleyen kızlarımız, vakti geldiğinde en gösterişli olan gelinliği giymek ister.

Bildiğimiz gelinlik formatının dışına çıkılmaya başladığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde mütevazi bir törenle evlenen Solange Knowles, gelinlik yerine giydiği kemik rengi tulumuyla dikkatleri çekti. Ondan önce de, Cara Delevingne’nin kardeşi Poppy’nin giydiği gelinlik konuşulmuştu. Yani günümüzde gelinliği klişe olarak değerlendirenlerdenseniz, örnek alabileceğiniz isimler var. Aynı zamanda demode düğün törenlerinin yerini, ilginç düğün törenleri de alıyor. Örneğin; Mc Donald’s düğünü!

Özel tasarım bir gelinliğe sahip olmak A’dan Z’ye her kadının hayali. Ama o gelinlikler için bir servet ödemeniz gerekiyor. Eğer bunu göze alıyorsanız, buyurun şimdiye kadar dikilmiş en pahalı tasarım gelinliklere bir göz atın.

 

1. Vera Wang – Peacock Gelinlik - 1.500.000 Dolar

1. Vera Wang – Peacock Gelinlik - 1.500.000 Dolar

Şimdiye kadar yapılmış en eşsiz gelinlik olmayı hak ediyor. Ama hayvan hakları savunucuları için aynısı olmayabilir. Çünkü bu gelinlik geleneksel formatın dışına çıkıyor ve tamamen tavus kuşu tüyleriyle bezenmiş. Vera Wang tarafından 2009 yılında tasarlanan gelinlik için erkek tavus kuşlarının tüyleri kullanıldı. Jennifer Lopez’in düğününde bu gelinliği giymek istediği ama Ben Affleck’in buna izin vermediği gelinlik hakkında bilinen söylentiler arasında yer alıyor.

2. Alexander McQueen Sarah Burton – Kate Middleton Gelinliği - 400.000 Dolar

2. Alexander McQueen Sarah Burton – Kate Middleton Gelinliği - 400.000 Dolar

İngiliz Kraliyet ailesinin en sempatik ve tüm dünya tarafından sevilen ismi Kate Middleton’un gelinliğini zaten hepimiz biliyoruz. Sarah Burton tarafından Kraliyet gelinliklerine uygun olarak tasarlanan bu gelinlik elbette çok konuşuldu ve kraliyetin ihtişamını yansıttı. Hatta yüzyılın en iyi gelinliği olarak da tanımlandı. Cüppe tipinde olan bu gelinlik vintage dokunuşları ile göz dolduruyor ve el dikimi olan dantel aplikleri ile tam bir prenses havası katıyor.

3. Givenchy – Kim Kardashian Gelinliği - 400.000 Dolar

3. Givenchy – Kim Kardashian Gelinliği - 400.000 Dolar

‘Kimye’ çiftinin düğünü 2014 yılının hafızalara kazınan olayları arasında yer alıyor. Aynı zamanda bu düğün için yapılan hazırlıklar da çok konuşuldu. Düğün olur da, gelinlik konuşulmaz mı? Elbette konuşulur ve Kim Kardashian’ın Givenchy tasarımı gelinliği de konuşuldu. Esmer güzeli olarak tanımlayabileceğimiz Kim Kardashian bu gelinlik için gerçekten de en iyi görünümüne kavuştu ve zarif danteli, sırt dekoltesi ile muhafazakar bir hava katıldı. Genellikle fiziğini de kullanarak dikkat çekici giyimi ile ön plana çıkan Kim, sizce de en iyi görünümü bu gelinlikle almamış mı?

4. Oscar De La Renta – Amal Alamuddin Gelinliği - 380.000 Dolar

4. Oscar De La Renta – Amal Alamuddin Gelinliği - 380.000 Dolar

George Clooney ile yaptığı evlilik, düğün hediye olarak aldığı malikane ile Amal Alamuddin’i daha iyi tanıyorsunuz. Lübnan asıllı İngiliz bir avukat olan Amal Alamuddin ile George Clooney Venedik’te 3 gün süren kutlama ve sembolik törenle evlendi. Evlilik sonrası konuşmalar devam etti. Oscar De La Renta tasarımı gelinlik ve Giorgio Armani tasarımı damatlık şıklığıyla tüm dünya konuşuldu. Tam bir gizlilik kalkanı altında yapılan düğün, gerek ünlüler geçidiyle gerekse tasarım elbiselerle göz doldurdu.

5. David & Elizabeth Emanuel – Prenses Diana Gelinliği - 150.000 Dolar

5. David & Elizabeth Emanuel – Prenses Diana Gelinliği - 150.000 Dolar

Tüm zamanların en melek prensesi olan Diana’nın gelinliği de çok konuşulan, göz dolduran gelinliklerden. 1981 yılında gerçekleşen rüya düğün için meşakkatli bir hazırlık yapıldı. Diana’nın gelinliği için İngiltere dışında tüm dünyadan birçok tasarımcı geldi. O büyük gün için en mükemmel gelinlik Emanuel markasından çıktı ve 25 metre uzunluğundaki kuyruğu, kabarık kolay ve 80’lere ait vatkaları olan gelinlik, tüm zamanların en iyi gelinlikleri arasında yerini aldı. Bu gelinliğin bugünkü maliyetinin 150.000 dolar olduğu tahmin ediliyor.

6. Giambattista Valli – Jessica Biel Gelinliği - 120.000 Dolar

6. Giambattista Valli – Jessica Biel Gelinliği - 120.000 Dolar

Beyaz gelinlik size çok mu demode geliyor? O zaman Jessica Biel size ilham verebilir. Pembe Giambattista Valli tasarımı olan gelinliği hayallerinizi süsleyecek. 2013 yılında Justin Timberlake ile yaptığı evlilikte bu gelinliği giyen Jessica Biel rüya gibi bir gelin oldu. Bu tasarım gelinlik için dünyadan övgüler geldi ve tam bir Giambattista Valli şaheseri olduğu konuşuldu. Büyük övgüler gelinliğin kumaşına, renk geçişlerin, kombinasyonlarına ve kısaca iğnesinden ipliğine kadar yapıldı.

7. Vera Wang – Victoria Beckham Gelinliği - 100.000 Dolar

7. Vera Wang – Victoria Beckham Gelinliği - 100.000 Dolar

1999 yılında David Beckham ile dünya evine giren Victoria Beckham’ın bugün giyimi ve tasarımları konuşuluyor. O tarihlerde ise Vera Wang tasarımı olan gelinliği konuşuluyordu. Victoria Beckham’ın en çılgın ve tam bir kapak kızı olduğu o dönemde, böyle bir gelinlik ile prensesler gibi ortaya çıkması herkesi şaşkına uğratmıştı. Tam bir ‘Bayan Beckham’ olmaya işte o gün adım attı…

8. Stella McCartney – Madonna Gelinliği - 80.000 Dolar

8. Stella McCartney – Madonna Gelinliği - 80.000 Dolar

Madonna’nın, 2000 yılında Guy Ritchie ile yaptığı evlilik, en çok konuşulan düğünlerden birisi. Yakın arkadaşı olan Stella McCartney tasarımcısı tarafından tasarlanan bu gelinlin için herhangi bir indirim yapılıp yapılmadığı bile konuşuldu. Antika bir duvak ve 37 karat elmas ile de gelinlik daha da ihtişamlı hale geldi. Elbette bunlar Madonna’ya düğün hediyesi. Eşi Guy Ritchie tarafından da 72 bin dolar değerinde 19 karat elmastan antika bilezik hediye edilen Madonna, 250 bin dolarlık 1910 Asprey tacı ile prensesler gibi bir gelin oldu.

9. Baracci – Zim Zolciak Gelinliği - 60.000 Dolar

9. Baracci – Zim Zolciak Gelinliği - 60.000 Dolar

Zim Zolciak “Former Real Housewife of Atlanta” isimli program ile tanındı ve parlayan yıldızlar arasına girdi. 2011 yılında Falcon Kroy Bierman ile gösterişli bir düğünle evlendi. Düğünde, Beverly Hills’de bulunan Baracci tarafından tasarlanan bir gelinlik giydi. Gelinlikte gümüş, dantel, inci, boncuk ve Swarovski kristaller yer aldı. Bu kadar curcuna içinde nasıl bir gelinlik ortaya çıktı dersiniz?

10. Pnina Tornai – Kleinfeld Gelinlik - 35.000 Dolar

10. Pnina Tornai – Kleinfeld Gelinlik - 35.000 Dolar

New York’un en ünlü gelinlik tasarımcılarından biri olan Pnina Tornai’nin Kleinfeld tasarımları onu bir üst seviyeye taşıyor. Kleinfeld markalı gelinlikler herkesi heyecanlandırırken, bu gelinliklerin defilesi de büyük bir merakla bekleniyor. Tasarımcı Kelly Dooley’in ellerinden çıkan gelinlik belki ilginizi çekmeyebilir ve hayalinizi süslemeyecek. Ama tam olarak 34 bin dolar ve görkemli bir gelinlik defilesinin özel parçası olarak sergilendi. Gelinlik için uzay elbisesi benzetmeleri yapılıyor. Kullanılan kumaşlar ve renklerle de bu destekleniyor.