KIŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR ?

Peki, kış makyajı yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Kış renklerini üzerinize taşıyarak sizler de kış makyajını evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle bordo ruj bu yıl oldukça moda bir renktir.

KIŞ MAKYAJI NASIL YAPILIR ?

Kışın da giyim modası gibi makyaj modası da değişkenlik göstermektedir. Peki, kış makyajı yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Kış renklerini üzerinize taşıyarak sizler de kış makyajını evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle bordo ruj bu yıl oldukça moda bir renktir. Bunun için de göz makyajınızı oldukça koyu yapmayarak daha sade bir göz makyajı ile tüm dikkatleri dudaklarınızda toplayabilirsiniz. Eğer tüm dikkatleri gözlerinizde toplamak istiyorsanız o zaman da parlak tonları göz makyajınızda kullanabilirsiniz. Parlak renkleri tercih edecekseniz kesinlikle dudak makyajınızı daha soft renklerden yapmaya özen göstermelisiniz. Bu şekilde abartılı bir makyaj yapmazsınız. Bununla birlikte de doğala yakın bir makyaj bu yıl oldukça moda. Öncelikli olarak daha doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız kesinlikle cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Bundan sonra da doğala çok yakın ve hafifi bir kapatıcı ile makyajınız yapabilirsiniz. Yine doğal tonlara ve abartılı olmadan bir allık ve rimel ile makyajınızı tamamlayarak oldukça doğal bir görünüm elde edebilirsiniz. Gözlerinizin üzerine kalem çekerek ve sade bir ruj sürerek de oldukça doğal bir makyaj yapabilirsiniz.

 Her şeyden önemlisi gece makyajı dışında gündüzleri doğala daha yakın bir makyaj yaparsanız 2016 makyajı kesinlikle abartılı makyajdan kaçınmanız için oldukça uygun bir yıldır. Sizler de daha doğal bir görüm için öncelikli olarak kaşlarınız biraz daha kalınlaştırarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra da mat görünümlü ve parlamayan bir kapatıcı ile yüzünüzdeki kusurları kapatabilirsiniz. Kesinlikle cilt tonunuz ile oldukça doğal duran ve yakın tonlarda bir allık tercih etmelisiniz. Bunun dışında da gözlerinizin üzerine sadece cilt tonunuzun renginde bir far tercih ederek doğal bir makyaj yapabilirsiniz. Bir klasik olan kırmızı ruj bu yılda kış makyaj modası içinde kesinlikle denenmesi gereken bir renktir. Kırmız ruj tercih edecekseniz kesinlikle göz makyajınız daha hafif hatta hiç makyaj yapmamış bir görüntü içinde bırakabilirsiniz. Bunun içinde sadece bir rimel yeterli olacaktır. Doğal bir makyaj ile kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.