Küçük Dokunuşlarla Daha Çekici Görünme Sırları

Güzel bir görünüme sahip olmak için saatlerce uğraşmak gerektiğini düşünebilirsiniz

Küçük Dokunuşlarla Daha Çekici Görünme Sırları

Güzel bir görünüme sahip olmak için saatlerce uğraşmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat bu durum her zaman için geçerli değil. Hiç zamanımız olmadığında bile uygulayabileceğimiz, ufak tefek sırlar ile çok daha çekici görünmek mümkün. Yeter ki hangi ipuçlarını uygulayacağımızı bilelim. Size anında çekicilik katacak 4 maddelik bir liste hazırladık. Dışarıdan bakıldığında bir anda çok daha çekici görünmenizi sağlayacak bu ipuçlarına birlikte göz atalım.

Rujun Cesareti

Kendimizi biraz solgun ve bitkin hissettiğimizde sürdüğümüz bir ruj yüzümüzü anında canlandırır. Buradan yola çıkarak teninize yakışan bir rujun görünümünüzü anında çok daha çekici hale getirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Üstelik bunu söyleyen sadece biz de değiliz. Yapılan bir araştırmaya göre kırmızı ruj süren garsonların, daha çok bahşiş kazandıkları ortaya çıkmış. Bu da demek oluyor ki renkli dudakların yüzünüze canlılık getirmesi ve renk katması nedeni ile rujlar, sizi anında daha çekici hale getirebiliyor. Dudaklarınıza sürdüğünüz, size yakışan bir ruj çok daha bakımlı görünmenizi sağlayabilir. Siz de favori renginizi belirleyerek anında çok daha çekici bir görünümü garanti edebilirsiniz.

Özgüven

Kulağınıza çok klişe gibi gelebilir, fakat tamamıyla gerçek. Kendinize güven duyduğunuz her an dışarıdan çok daha etkileyici ve çekici görünüyorsunuz. Özgüven bir insanın giyinebileceği en güzel kıyafetten bile daha etkilidir. Kendinize duyduğunuz saygı ve güven ile hem iç huzuru yakalarsınız hem de dışarıdan bakıldığında anında çok daha etkileyici görünürsünüz.

Siyah elbisenin Asaleti

Araştırmalara göre bir yere giderken giyilebilecek en uygun kıyafet siyah bir elbise. Zarif, asil ve aynı zamanda seksi olarak görülen siyah renk, vücut tipinize uygun kalıpta bir elbise ile birleştiğinde tüm gözleri üzerinize toplama gücüne sahip. Hem klasik hem de garanti olan bu parça ile anında çok daha çekici görünebilir ve kendinden emin bir duruş sergileyebilirsiniz.

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabı giyindiğiniz zaman anında daha çekici görünmenin büyük bir sır olmadığının farkındayız. Fakat yine de ayağınıza geçirdiğiniz bir çift topuklu ayakkabının hem hemcinsleriniz hem de karşı cinsler için ne kadar büyük bir fark yarattığının altını çizelim istedik. Son derece basit bir kombini bile anında çok daha şık gösteren topuklular, listemizin ilk sırasında hakkıyla yerini aldı. Daha dişi ve etkileyici bir görünüm sağlayan topuklu ayakkabıların bu etkisi, sadece görünüş ile de sınırlı değil. Kadınlara çekici bir yürüyüş şekli kazandırmasından dolayı dışarıdan kadınların daha etkileyici görünmelerini sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.