Porselen Ten Makyajı Nasıl Yapılır

Herkes mükemmel, bebek gibi bir tene sahip olmak ister...

Porselen Ten Makyajı Nasıl Yapılır

Herkes mükemmel, bebek gibi bir tene sahip olmak ister. Bunun bir adım ötesi ise porselen gibi görünen bir ten. Neden bir adım daha öteye gitmeyesin? 4 adımda maske takmış gibi görünmeden pürüzsüz porselen bir tene sahip olabilirsin.

 

  1. Bu makyaj stili için makyaj çantanda dört temel ürün bulundurman gerekiyor: Primer, fondöten, kapatıcı ve pudra
  2. Öncelikle cildini temizleyip nemlendirmenin ardından, mükemmel bir yüzey haline getirmek için, primeri parmak uçlarınla sürerek makyajına başla. Bu işlem, makyajının görünümünü canlandıracak ve kalıcılığını da arttıracaktır.
  3. Porselen ten makyajı için likit bir ürün tercih et. Fondöten, ten renginle tam anlamıyla örtüşmeli daha porselen bir görünüm için cilt renginden 1-2 ton açık fondöten de kullanabilirsin. Bu aşamada çok dikkat etmeli; boyun ve kulak kenarları gibi riskli yerlerde renk farkını belli edecek en ufak bir iz bırakmamalısın.Sıvı fondöteni önce noktalar halinde cildine uygula ve ardından fondöten fırçasıyla yuvarlak hareketler yaparak tüm yüzüne yay. Bunu yaparken aceleci olmamalı, ürünü iyice dağıttığından emin olmalısın.
  4. Fondöten uygulaması sonrasında; burun kenarı ve göz altları gibi renk farklılıkları olan yerlere kapatıcı uygula. Sıvı ve kalem formlu bir kapatıcı, hem çabuk hem etkili bir sonuç almanı sağlayacaktır. Dudak kenarlarındaki çizgilere ve kaş kemiklerine de uygulama yapmayı unutma.
  5. Işıltısız, mat ve yarı transparan bir pudrayı fırçayla yüzüne uygula. Dilersen, daha fazla kapatıcılık için fazlalığını silkmiş olduğun pudra pufuyla bastırıp çekerek, nazikçe tüm yüzüne uygula.