SANAT HALI'dan 2015'in En İddialı Tasarımları

Sektöre getirdiği yeni soluk ve tasarım anlayışındaki bakış açısıyla,Sanat Halı 2015 yılına iddialı bir başlangıç yaptı.

SANAT HALI'dan 2015'in En İddialı Tasarımları

Sanat Halı, Mart ayında sırasıyla ; İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Ankara gibi büyül şehirlerde ve Türkiye genelinde 2000 bayinin katıldığı ürün lansmanları yaptı. Var olan koleksiyonlarına eklediği yeni desenleri ile birlikte yoplam 7 yeni koleksiyon ve 140 yeni deseni bayilerinin beğenisine sundu. Sanat Halı'nın 2015 koleksiyonu ile ilgili aldığı olumlu yorumlar, başarılı bir yıl geçeceğinin habercisi oldu.

Sanat Halı 2015 Koleksiyonu ile ilgili bilgi aldığımız AR-GE ve Tasarım Grup Direktörü Selçuk Sayılı ; "Yaptığımız tüm tasarımlarda bekleneni değil, beklenenin çok ötesini nasıl verebiliriz sorusuile çalışmalarımıza başlyoruz" dedi. Bu yıl halı trendlerinde çok renkliliğin ön plana çıktığını vurgulayan Sayılı; "AR-GE grubumuz bu zaman kadar yaptığı tasarımlarla kendini ispatlamış profesyonellerden oluşmaktadır ve son 10 yıldır yapılan birçok yeniliğin altında ekibimizin imzası vardır. Bu yaptıklarımız bize AR-GE ve Tasarım Grubu olarak, beklentileri değil, beklentilerin ötesini sunmamızı sağlamaktadır. Yaptığımız lansmanlar, aldığımız yorumlar ve ürünlerden alınan satış sonuçları yaptığımız tasarımların sadece bizim için başarı değil, sektöre yeni bir soluk ve tasarım anlamında kazanç olduğunu kanıtlamıştır. Sanat Halı olarak yapmaya çalıştığımız, sektörün en çok halı satan firması değil, sektörün trendlerini belirleyen markası olmaktır ve bu zaten ürün satışlarımıza da olumlu yansımaktadır"dedi.

Sezonluk değil, yıllarca kendinden söz ettirecek kaliteleri sektöre kazandırdıklarını söyleyen Sayılı; "Milat, Delüks, Astoria kalitelerimiz;sektöre kazandıralı 3yıl olmasına rağmen satış anlamında ivme düşüreden sektörün en çok talep gören kaliteleri arasındadır. Bu kalitelerin yanısıra yapmış olduğumuz birçok kelite ile bu örnekler çoğaltılabilir. Bu yıl yaptığımız yeni kalitelerimizde desen sayısından çok, doku ve renk alternatifi sunmaya çalıştık. Müşteriye kısır bir döngüde ürün seçme değil, çeşitlilikle seçim yapma şansı verdiklerini belirtti. "Exclusive ve Milat gibi henüz piyasada benzeri bulunmayan ve bütün segmentler içinde en çok ilgi gören bu kalitelerimizle, makine halısında klasik tarzın en  başarılı yansımasını göstermek istedik" dedi.

Sanat Halı Türkiye Satış Direktörü Cihat Kılınboz; " Türkiye Genelinde 150'si Showroom olmak üzere 1200 noktada, tüketicilerimizle buluşuyoruz"

Cihat Kılınboz; "Lansmanlarda bayilerimizden aldığımız olumlu yorumlar hedeflerimize emin adımlarla ilerlediğimizi göstermektedir. Franchise sistemi ile showroomlara ve bayilerimize verdiğimiz mimari ve showroom özel desteklerimiz, diğer satış noktalarımıza yıl içerisinde verdiğimiz promosyonlarımız ile Sanat Halı, kazanmaya ve kazandırmaya devam etmektedir" dedi.

Türkiye genelinde 10 bölge müdürlüğü, 2 bölge bayiliğiile hem satış hem de ürün koordinasyonu konusunda eksiksiz altyapıya sahip olduklarını belirten Kılınboz; "2015 SANAT YILI OLACAK" dedi.

Sanat Halı'nın yeni koleksiyonlarını görmek için www.sanathali.com adresini ziyaret edebilirsiniz...