Sen Sus Kirpiklerin Konuşsun!

Daha dolgun kirpiklere nasıl sahip olunur?

Sen Sus Kirpiklerin Konuşsun!

Uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak herkesin hayali. Dakikalarca uğraştığın göz makyajını kısa ve sönük kirpiklerle tamamlamak tam bir hayal kırıklığı olabilir. Böyle durumlarla karşılaşmaman için sana harika bir haberimiz var! Sadece birkaç taktikle kirpiklerini daha uzatabilir, kirpiklerini ilgi odağı yapabilirsin. Nasıl mı?

Kirpik makası

Maskaranı uygulamadan önce, kirpiklerini mutlaka kıvırmalısın. Böylece, kirpiklerin daha kıvrık ve dolgun gözükecektir. Kirpik makasını ortalama 10-15 saniye kirpiklerinde tutmalısın. Daha uzun süre tutmak kirpiklerinin kırılmasına neden olabilir.

Maskaranı uygularken...

- Maskaranı uygulamaya kirpik uçlarından başlamalısın. Daha sonra kirpik diplerine geçebilirsin. Üst kirpiklerini, yukarıdan aşağı, alt kirpiklerini ise aşağıdan yukarı doğru taramalısın.

- Üst kirpiklerine maskara sürerken, aşağı doğru bakmalısın ve maskaranı yatay tutarak sürmelisin.

- Alt kirpiklerine maskara sürerken tam karşıya bakmalısın, maskarını dikey tutarak aşağıdan yukarı doğru sürmelisin.

- Maskaran kuruduktan sonra bir kat daha uygularak kirpiklerine daha fazla hacim ve uzunluk kazandırabilirsin.

Göz makyajı

Maskaranı uygularken, göz makyajını da dikkate almayı unutma!. Eğer sade bir göz makyajı yaptıysan, maskaranı da minimumda tutmalısın. Makyajını gündüzden geceye uyarlarken, göz makyajını yoğunlaştırıp, bir kat daha maskara sürebilirsin. Eğer dumanlı göz makyajı yaptıysan, kirpiklerini de buna uyarlamalısın. Maskaranı sürerken , kirpiklerinin dış köşelerine doğru yoğunlaşmalısın. Böylece gözlerine, kelebek kanadı görüntüsünü verebilirsin.