Sigarayı Bırakanlara 6 Detoks Besini

Sigara alışkanlığınızı bir kenara bıraktınız ve bu konuda oldukça kararlısınız...

Sigarayı Bırakanlara 6 Detoks Besini

Sigara alışkanlığınızı bir kenara bıraktınız ve bu konuda oldukça kararlısınız. Şimdi onun etkilerinden tamamen arınma vakti! Uzman Diyetisyen Merve Tığlı, bu konuda size yardımcı olacak ve içerdiği antioksidanlarla vücudunuzda adeta detoks mucizesi yaratacak besinleri sıralıyor:

Tere: Terenin vücudunuza olan etkisi sadece bronşlarınızı temizlemekten ibaret değil. Tereyi kullanarak lezzetlendireceğiniz salatalar, yağ yakımını da destekler

Menengiç kahvesi: Daha önce kahvenin yanında içtiğiniz sigaraları unutun! Menengiç kahvesi sigaranın bütün kötü etkilerini vücudunuzdan temizlemeye yardımcı. Günde 1-2 fincan tüketebileceğiniz menengiç kahvesi, sigara dumanının kapattığı solunum yollarınızı yeniden açar.

Keçiboynuzu çayı: 4-5 adet kuru keçiboynuzu dalından yapabileceğiniz enfes keçiboynuzu çayıyla hem vücudunuzu yenileyebilir hem de sigaranın vücudunuzda yarattığı stresi bir daha hiç dönmemek üzere silebilirsiniz.

Greyfurt: Özellikle soğuk kış günlerinde tercih edebileceğiniz, hem vücut direncini hem de akciğerlerin fonksiyonel çalışma kapasitesini artıran bu eşsiz besin içerdiği antioksidanlarla meşhur!

Elma: Bir demliğin içerisine elmayı kabuğuyla dilimleyin ve içerisine bir tutam zencefil, 2 çubuk tarçın atın. Karışımı demleyin. Akciğerlerinizi içtiğiniz bu karışımla yenileyebilirsiniz.

Ebegümeci: Kanserden koruyucu bu muhteşem besinin çayını her gün aç karna 1 fincan için. Bu çay, sigarayı bırakan kişilerin akciğerlerini 70 günde temizler.