YÜZ TİPİNE UYGUN SAÇ MODELLERİ

Özellikle de saçlarınız sizlerin görünümü için oldukça önemli olan unsurdur. Tabi ki sizlere en çok yakışan bir saç modeli ve saç rengi ile bir bütün olabileceğinizi de ayrıca hatırlatmak isteriz.

YÜZ TİPİNE UYGUN SAÇ MODELLERİ

Saç denilince bayanlar için bu konunu ne kadar hassas ve önemli olduğunu biliyoruz. Özellikle de saçlarınız sizlerin görünümü için oldukça önemli olan unsurdur. Tabi ki sizlere en çok yakışan bir saç modeli ve saç rengi ile bir bütün olabileceğinizi de ayrıca hatırlatmak isteriz. Yüz tipine uygun saç modelleri ile sizler de kusursuz bir görünüm içinde bulunabilirsiniz. Özellikle kare bir yüz tipiniz var ise nasıl bir saç modeli tercih etmenizi iyi bilmediğiniz takdirde yüzünüzdeki güzelliği geri plana atacak ve aslında farklı bir görünüm içinde olabileceksiniz.

 Bunun içinde 2016 renkleri arasından sizlere ve ten renginize en uygun rengi seçerek yüz tipinize uygun bir model ile bu seçiminizi birleştirebilirsiniz. Eğer uzun bir saçı seviyorsanız saç modelleri içinde sadece yüz tipinize uygun olarak yapacağınız küçük dokunuşlar hem istediğiniz saç modelini kullanmış olursunuz hem de size en çok yakışan saç modelini tercih etmiş olursunuz. Oval bir yüz şekliniz var ise kesinlikle saç modeli seçimi konusunda oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu şekilde bir yüz tipine sahipseniz yüz hatlarınızı kapatmayacak istediğiniz saç modelini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda en moda renklerden olan kızıl tonlarını da tercih edebilirsiniz.

Kare bir yüz tipiniz var ise ve kâkül kullanmayı da seviyorsanız kesinlikle bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Bu sayede geniş olan alnınızı da daha küçük gösterebilir ve yüzünüzü biraz daha oval bir hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde yüz tipi saç modelleri ile aslında yüzünüzdeki kusurları oldukça kolay bir şekilde geri plana atabilir ve olduğunuzdan daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğru bir saç kesimi ile elmacık kemiklerinizi bile ortaya kolaylıkla çıkartabilirsiniz. Üstelik saç kesimi ile birlikte doğru saç rengini de ihmal etmemenizde fayda olacaktır. 2016 saç modelleri içinde en çok tercih edilen modellerden birisi de katlı kesimlerdir. Katlı kesimler arasından yüz tipinize uygun küçük dokunuşlar ile istediğiniz model size uygun bir hale getirebilirsiniz.